W3C در طراحی سایت چیست؟

در این مقاله در مورد استانداردهای W3C اشاره کنیم در ادامه هم W3C در طراحی سایت چیست؟ را کامل توضیح خواهیم داد.

در شروع در مورد W3C توضیح خواهیم داد. W3C یک استاندارد جهانی است که مخفف کلمه World Wide Web Consortium است. این اصول و استانداردهای یکی از فاکتور های مهم جهانی برای کدنویسی است  که در طراحی وب سایت باید رعایت گردد.

استفاده از استانداردها

اگر وب سایتی را در مرورگرهای مختلف باز کنید تمامی مرورگرها توانایی خواندن کدهای HTML دارند. اما روش های خواندن کدها در مروگرها با هم متفاوت است . هر مرورگر الویت هایی برای خواندن کد های HTML و CSS دارد. اگر استانداردهایی برای این کدنویسی ها نباشد هر کدام از مرورگرها به شیوه خود کدها را می خوانند و این امر باعث بهم ریختن قسمت هایی در وب سایت می شود یا اینکه افکت ها به درستی اجرا نمی شود.

هدف اصلی W3C برای استانداردسازی کدها برای وب سایت ها است که بتواند یک زبان مشترک در برای تمام مرورگرها باشد. با استانداردهای معتبر کدهای HTML و CSS را برنامه نویسان کدنویسی کنند.

این امر سبب می شود که کدها براساس یکسری اصول و استانداردهای جهانی کدنویسی شوند که در تمامی مرورگرها به درستی نشان داده شوند.

W3C در طراحی سایت چیست؟

چرا برخی طراحان ازاستانداردهای W3C استفاده نمی کنند؟

چون کدهای که برای سایت ها نوشته می شود به صورت دستی است به همین دلیل هیچ تضمینی برای این که از استانداردها تبعیت کنند ندارد. مگر این که با برنامه نویس ها و کدنویس ها با اخرین متدهای استانداردهای جهانی آشنا باشند.

با روند افزایش مرورگرها ، نیاز استانداردهای کدنویسی ملموس تر می شود. با رعایت این استانداردها ، وب سایت در تمام مرورگرها به درستی نشان داده می شود.

شما با مراجعه به این سایت W3C می توانید به راحتی کدهای مربوط به وب سایت خود را بررسی کنید.

ما در طراحی سایت اسپیناس وب تمامی کدنویسی ها را براساس اصول استاندارهای W3C انجام می دهیم تا وب سایت شما در تمامی مرورگرها به درستی نمایش داده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 3 =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…