گرافیک وب سایت در طراحی سایت

بی شک یکی ازمهم ترین بخش های یک وب سایت ، لایه گرافیکی وب سایت است . طراحی سایت بدون داشتن ظاهر زیبا و عناصر گرافیکی در محتوای وب سایت موفقیت لازم راکسب نمی کند . بسیاری از وب سایت ها هستند که دارای کد های قوی و امنی در سمت سرور هستند اما در لایه گرافیکی کار زیادی انجام نداده در حالی که یک وب سایت کامل و جامع زمانی تکمیل می شود که هم دارای کد های سمت سرور قوی و هم در لایه گرافیکی از ترکیب رنگ و عناصر گرافیکی زیبا استفاده شود .

در طراحی سایت به طراحی کردن ظاهر وب سایت ، طراح گرافیک وب سایت یا web ui design گفته می شود . ui design  یک شاخه از رشته HCI یا همان human computer interaction  است . که به صورت یک رشته مجزا در دانشگاه های آمریکا و اروپا تدریس می شود .

در رشته ui design  به نقش رنگ ها در تاثیرگذاری بر کاربران و روانشناسی رنگ ها و ترکیب و کاربرد های آن می پردازنند . ترکیب رنگ وب سایت ها تاثیر بسزایی بر روی کاربران دارند و می تواند به راحتی یک کاربر را جذب وب سایت کند و یا برعکس در صورت رعایت نکردن اصول گرافیک وب سایت از وب سایت خارج شده و هرگز این وب سایت بازدید نکند پس بسیار مهم است که برای افزایش بازدید وب سایت حتما به دو جنبه سایت سمت سرور و سمت کاربر به یک اندازه توجه و بر روی آن ها کار شود .

یکی از وب سایت های بسیار معروفی که دارای گرافیک پیشرفته است و همچنین مشغول طراحی سایت هم است وب سایت www.awwwards.com  است . در این وب سایت بهترین وب سایت ها از نظر گرافیک در جهان قرار دارند .

در ادامه

این مقاله به ابزار ها و امکاناتی که برای طراحی گرافیک وب سایت لازم است می پردازیم .

ابزار های برنامه نویسی برای طراحی گرافیک وب عبارتند از : html برای تولید محتوا css برای زیبا سازی و استایل دهی به عناصر html  ،  javascript  و کتابخانه های آن مانند jquery برای تعریف رفتار عناصر html  استفاده می شود . از این ابزار های برنامه نویسی برای طراحی گرافیک وب استفاده می کنیم .

برای قرار دادن عکس های با کیفیت مناسب وب و بنر های تبلیغاتی و لوگو از نرم افزار های photoshop , illustrator  و همچنین برای طراحی موشن گرافیک برای وب از نرم افزار after effect استفاده می کنیم .

برای شناخت رنگ ها و ترکیب رنگ ها و روانشناسی رنگ و کاربرد های آن ها و همچنین رنگ های موجود در وب حتما از کتاب های مرجع طراحی گرافیک وب استفاده کنیم تل بر این موضوعات تسلط کافی پیدا کنیم .

نتیجه گیری :

برای داشتن یک وب سایت کامل و جامع که کاربر پسند باشد و نیاز های کاربر را برآورد کند باید به هر دو جنبه ی وب یعنی سمت سرور و سمت کاربر توجه کنیم . برای طراحی یک ظاهر زیبا برای سایت باید به ابزار های طرحی و دانش رنگ مسلط یاشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یازده =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…