نرم افزار های طراحی سایت 

قبل از این که به نرم افزارهای طراحی سایت بپردازیم به بخش های تشکیل دهنده یک سایت می پردازیم که از چه بخش هایی تشکیل شده است .  یک وب سایت از دو بخش عمده تشکیل شده است . سمت کاربر و سمت سرور . در ادامه به توضیح هر کدام از این ها می پردازیم .

سمت کاربر

به بخشی از سایت گفته می شود که برای کاربران نمایان است و می توانند آن را مشاهده و با آن تعامل داشته باشند . از این بخش به عنوان طراحی گرافیک وب یا طراحی ui وب نیز گفته می شود . برای طراحی کردن این بخش از سایت از نرم افزار های گرافیکی و زبان های مخصوص برنامه نویسی گرافیک وب استفاده می شود .

یکی از بهترین شرکت های تولید کننده نرم های گرافیکی در دنیا شرکت Adobe است . که اولین نرم افزاری که عرضه کرد photoshop بود که با استقبال شدید از طرف کاربران این نرم افزار روبه رو شد و بعد از آن هم نرم افزار های پیشرفته تری در زمینه گرافیک و فیلم سازی ارائه داد . هر ساله هم ورژن جدید محصولاتش را عرضه می کند .

adobe

نرم افزار هایی که برای طراحی گرافیک وب استفاده می شود عبارتند از photoshop , illustrator , after effect … استفاده می شود . از دو نرم افزار اولی برای طراحی بنر وب سایت وعکس ها و همچنین طراحی اوگو استفاده می شود و از نرم افزار after effect  برای طراحی  موشن گرافیک استفاده می شود .

زبان های برنامه نویسی برای طراحی گرافیک سایت عبارتند از : html , css , javascript  است .

این سه زبان مکمل هم دیگر هستند . html  برای تولید محتوا ، css برای استایل دهی به عناصر و javascript برای تعریف رفتار عناصر استفاده می شود .

نرم افزار های زیادی برای ادیت کردن کد های زبان های برنامه نویسی طراحی سایت وجود دارد . از جمله dreamweaver , notepad ++ , sublime , visual studio  و… که برای ادیت کردن کد ها برنامه نویسی طراحی شده است .

هر کدام از این نرم افزار ها دارای قابلیت ها و ظاهر منحصر به فردی هستند که با توجه به سلیقه و راحت بودن کاربر با آن یکی از آن ها انتخاب می شود . با استفاده از این دو ابزار مهم نرم افزار های گرافیک و زبان های طراحی گرافیک وب می توان سمت کاربر مناسبی را برای سایت طراحی کرد .

سمت سرور

این بخش از طراحی وب سایت مربوط به مدیریت محتوا سایت و پردازش داده ها است .  در این بخش از زبان های برنامه نویسی خاصی استفاده می شود تا بتوان محتوا وب سایت و پردازش های مربوط به سایت را انجام داد .

زبان های برنامه نویسی برای این بخش از طراحی سایت عبارتند از : asp , php , jsp , sql , javascript و… است . در هر وب سایت از یکی زبان های asp  یا php استفاده می شود و زبان sql  هم برای طراحی دیتابیس وب سایت استفاده می شود .

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…