معایب استفاده از قالب های آماده در طراحی سایت

معایب استفاده از قالب های آماده در طراحی سایت
معایب استفاده از قالب های آماده در طراحی سایت

در چند سال گذشته وسعت استفاده از سایت ها به این اندازه نبود و تنها شرکت های بزرگ و دولتی سایت داشتند ولی امروزه با گسترش اینترنت و شبکه های اجتماعی و … دیگر کمتر شرکتی پیدا میشود که سایت نداشته باشد. همین موضوع باعث گسترش حرفه و صنعت طراحی سایت شده است.

وب سایت ها شامل صفحات و موارد چند رسانه ای است که در واقع نقش واسط را میان مشتری و صاحب سایت برقرار میکند و گویای نوع خدمات شرکت است. مهمترین اهداف طراحی سایت بازاریابی و تبلیغات اینترنتی است که در واقع انگیزه افراد برای داشتن سایت است.

طراحی سایت توسط متخصان و طراحان صورت میگیرید که گاهی ممکن است افرادی که تخصص کافی را ندارند دست به این کار بزنند. توسط این افراد معمولا تشویق هایی جهت استفاده از قالب های آماده صورت میگیرد که بیان کننده این امر هستند که استفاده از قالب های آماده صرفه جویی در وقت  و هزینه افراد است اما متخصصین طراح سایت بر این عقیده هستند که استفاده از قالب های آماده معایب زیادی دارد. این را فراموش نکنیم که قالب های آماده ای که در بازار ایران با قیمت پاییین فروخته میشوند کرک شده قالب های آماده خارجی است !

در این مقاله سعی میکنیم معایب آن را بیان کنیم و تصمیم گیری نهایی با شماست

معایب استفاده از قالب های آماده در طراحی سایت
معایب استفاده از قالب های آماده در طراحی سایت
  1. تکراری بودن بودن طرح قالب

به علت اینکه این قالب ها به صورت عمومی و نامحدود فروخته میشوند امکان این که شبیه سایت شما خیلی زیاد باشد بسیار زیاد است. این امر برای سایت یک شرکت که برند محسوب میشود ضرر به حساب می آید

  1. نبودن امنیت بالا

در وب سایت هایی که از قالب آماده استفاده میکنند امکان کپی برداری خیلی بالا است و حق تالیف آن برای مدیر وب سایت نیست. بنابر این در قالب ها امنیت بالایی وجود ندارد.

  1. تغییر در کدهای قالب سخت است

در این قالب ها کدهای سایت خیلی طولانی و زیاد است که بسیار در هم است و برای افرادی که صاحب سایت هستند تغییر آن ها غیر ممکن است که برای تغییر در آن باید به یک متخصص طراح سایت مراجعه کنند که میتوان گفت تغییر این قالب ها حتی برای یک متخصص هم زمان گیرتر از زدن یک سایت از صفر است.

  1. عدم تطبیق با سلیقه صاحب سایت

بخش های قابل تغییر سایت در قالب های آماده محدود است چون در این قالب ها بخش اصلی قالب ثابت است و تنها بخش های کمی دارای تغییرات هستند که این امر باعث میشود طرح دقیقا آن چیزی که مورد پسند شرکت است نباشد. در واقع در قالب های آماده شما نمیتوانید جزئیات سایتتان را تعیین کنید.

  1. نبودن خدمات پشتیبانی

شما هنگام استفاده از قالب های آماده نمیتوانید از خدمات پشتیبانی استفاده کنید و اگر جایی دچار مشکل شدید باید خودتان مشکلات را برطرف کنید و یا اگر یک قسمت از سایت شما از بین رفت هیچ گونه بک آپی از آن نخواهید داشت.

  1. عدم سازگاری کامل با موتورهای جستجو

این قالب های به علت اینکه خیلی از موارد مورد نیاز گوگل را داخل خودشان ندارند مثل سرعت یا کدهای کوتاه ، تعداد فایل های css و جاوا کم… نمیتوانند در نتایج گوگل شما را بالا نگه دارند و در جستجو دچار مشکل خواهید شد

شما میتوانید در طراحی سایت اسپیناس با ما همراه باشید و تا از خدمات طراحی سایت اختصاصی و طراحی حرفه ای برخوردار شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…