مراحل طراحی سایت اصولی

در یک دهه قبل در ایران شرکت های زیادی مشغول به فعالیت طراحی سایت بوده اند اما تعداد معدودی از این شرکت ها برای طراحی وب سایت مشتریان خود از یک روش اصولی و مشتری مدار استفاده کرده اند . طراحی سایت برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است چون بخش اعظم کسب و کار آن ها به وب وابسته است و می خواهند از وب سایتی که برایش هزینه کرده اند راضی باشند .

در زیر به بررسی مراحل طراحی وب سایت اصولی می پردازیم . که هم مشتری و هم شرکت در این پروژه سود ببرند .

جمع آوری نیازمندی های وب سایت

این مرحله اولین فاز طراحی وب سایت است . صاحب کسب و کار نزد شرکت طراحی سایت می رود و درخواست سفارش می دهد . در این مرحله گفت و گو هایی مابین مدیر شرکت و مشتری پیرامون کسب و کار صورت می گیرد و تصمیم می گیرند که آیا واقعا لازم هست سایت طراحی شود یا نه از یک ابزار دیگر برای رونق کسب و کار استفاده کنند .

در صورتی که تحلیل های مربوط به کسب و کار تمام شد و تصمیم بر طراحی سایت شد در مورد امکانات و سیستم هایی که وب سایت برای کاربران و مدیر وب سایت فرآهم می کند صحبت می شود .

پس از بستن قرارداد و تعیین هزینه و زمان پروژه وارد فاز جدیدی می شویم .

طراحی نمونه اولیه وب سایت

طراح وب سایت شرکت با استفاده از نرم افزار photoshop اقدام به طراحی نمونه اولیه وب سایت می کند .

این نمونه اولیه شامل تمام قسمت های مختلفی است که قرار طراحی شود . این نمونه اولیه به مشتری نشان داده می شود و پس از تایید نمونه اولیه توسط مشتری وارد فاز جدیدی می شویم  .

پیاده سازی نمونه اولیه

نمونه اولیه به طراح وب سایت تحویل داده می شود . تا آن را پیاده سازی کند . وب سایت شامل دو قسمت عمده است سمت کاربر و سمت سرور . این دو قسمت با هم طراحی می شود وب سایت کامل شود و تحویل مشتری داده شود .

این پیاده سازی باید بر اساس استانداردهای W3C باشد .

web design

آپلود وب سایت بر روی هاست

پس از کامل شدن پیاده سازی وب سایت و تایید آن توسط کاربر ، فایل های طراحی شده داخل هاست خریداری شده آپلود می شود .

پشتیبانی وب سایت

یکی از مهم ترین فاز های طراحی وب سایت فاز پشتیبانی وب سایت است و مرحله پایانی طراحی وب سایت است .  این مرحله با توجه به قرارداد بسته ، پس از اتمام پروژه و آپلود آن بر روی هاست ، شروع می شود .

در این مرحله طراحان وب سایت پاسخگوی مشکلات ، رفع اشکال ، تغییرات جزئی و … هستند .

نتیجه گیری

طراحی وب سایت اصولی شامل مراحلی است که مشتری در بخشی از آن با طراحان همکاری می کند تا وب سایت دقیقا با توجه به نیازمندی ها و خواسته های مدیر وب سایت طراحی شود . اگر یک وب سایت به شیوه اصولی طراحی شود هم مشتری و هم شرکت در پروژه انجام شده موفق می شوند و به نتیجه دلخواه خواهند رسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…