طراحی سایت پزشکان

طراحی وب سایت در همه  اقشار جامعه مرسوم و لازم شده است در این مقاله به بررسی طراحی سایت برای قشر پزشکان می پردازیم .  طراحی سایت برای پزشکان چالش ها و مسائل مخصوص به خودش را دارد .

علاوه بر استاندارد های که W3C برای وب سایت ها تهیه کرده است نیاز است برخی خلاقیت ها و سیستم های جدیدی را به وب سایت اضافه کنند

در ادامه به بررسی سیستم ها و امکانات  لازم برای یک وب سایت پزشکی می پردازیم .

پزشک

سیستم رزرو آنلاین ویزیت پزشک

یکی از مهم ترین سیستم های لازم برای یک وب سایت پزشکی این است که مراجعین بتوانند به صورت آنلاین اقدام به رزرو کردن ویزیت پزشک کنند .

برای فراهم کردن این سیستم برای کاربران لازم است طراحان وب سایت یک وب سرویس را طراحی کنند که به نیاز های کاربران پاسخ دهد .

این وب سرویس باید شامل مشخصات مراجع ، نام پزشک ، تاریخ و ساعت حضور ، نوع بیماری و  … باشد .

همچنین باید این وب سرویس دارای امنیت خوبی باشد که کاربران کاذب نتوانند وارد سیستم شوند .

سیستم پرسش و پاسخ

یکی دیگر از مهم ترین برای وب سایت پزشکی سیستم پرسش و پاسخ است . در این سیستم کاربران عضو در وب سایت با پزشکان حاظر در وب سایت سوالات خود را در میان می گذارند . کاربران سوالات خود را بیان می کنند و پزشک مربوطه به سوال او جواب می دهد .

 

این سیستم بسیار کارآمد و مهم است و برای کاربرانی که مقدور نیستند که حضوری پزشک را ویزیت کنند بسیار مناسب و مقرون به صرفه است .

در این سیستم باید به کاربران عضو اجازه نوشتن سوال داده شود و هم چنین بتواند پزشک مورد نظر خود را انتخاب کند و همچنین برای پزشکان هم این اجازه داده شود که به کاربرانی که از آن ها سوال کرده جواب دهد .

بعضی از وب های پزشکی یک سیستم نصویری را هم را هم برای کاربران وب سایت فرآهم کرده که به صورت آنلاین می توانند با پزشک معالج خود خود گفت و گو کنند .

مقالات پزشکی

مقالات پزشکی برای کاربران بسیار مفید است . در یک وب سایت پزشکی یک بلاگ برای قرار دادن مقالات آموزشی بسیار مفید خواهد بود  .  این مقالات باید در زمینه های مختلف پزشکی و سلامتی باشد .

نتیجه گیری

طراحی وب سایت برای پزشکان دارای چالش ها و امکانات مختلفی است که طراحان وب سایت باید به آن ها توجه کنند و هم چنین باید از تکنولوژی های جدید برای تعامل بیشتر کاربران با وب سایت استفاده کنند تا گفت و گو بین پزشک و مراجه کننده راحت شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 12 =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…