سیستم مدیریت محتوای فروشگاهی

سایت های فروشگاهی یا در واقع فروشگاه های اینترنتی امروزه به طرفدار ترین سایت ها تبدیل شده اند. که میتوان اسم پرکاربردترین و یا کارآمدترین سایت ها اینترنتی نام گذاریشون کرد. طراحی سایت فروشگاهی را میتوان با روش ها و انواع مختلفی طراحی کرد که به آن ها را با هم بررسی میکنیم. با طراحی سایت اسپیناس همراه باشید…

سیستم مدیریت محتوا به چه معنا است؟

سیستم های مدیریت محتوا یا در واقع همان سایت ساز ها یک نوع نرم افزار های تحت وب هستند که میتوانند به کنترل سایت شما کمک کنند. که به افرادی که هیچ تخصصی در طراحی سایت ندارند کمک میکند که شروع به تولید محتوا و طراحی صفحاتشان کنند.

سیستم های مدیریت محتوا معمولا بر اساس زبان های برنامه نویسی خاصی نوشته میشود که معروف ترین آن ها php و asp است ولی آن های که زبان اصلی آن ها php است  متن باز بوده و به صورت رایگان در دسترس هستند. از جمله این سیستم های رایگان و متن باز میتوان wordpress و  php nuck را نام برد.

اما سیستم های که به زبان asp نوشته میشوند گران تر هستند و سفارشی سازی میشود. به عنوان مثال یاهو یک سیستم مدیریت محتوا برای خودش با این زبان تولید کرده است که مورد استفاده شخصی قرار داده است.

شما وقتی یک سایت را با سیستم های مدیریت محتوا تعریف مکینید این توانایی را دارید که سایتتان را به مرور زمان شخصی سازی کنید. سیستم های مدیریت محتوای زیادی در دنیا وجود دارند که برای ساخت سایت های فروشگاهی است.

سیستم های مدیریت محتوا شامل چه بخش هایی است؟

  1. بخش عمومی : این بخش شامل تمام اطلاعات و منو های سایت شما است که مشتریانتان آن را بازدید میکنند
  2. بخش مدیریتی : بخشی که تنها مدیران سایت با نام کاربری و رمز عبور میتوانند به آن قسمت وارد شوند

سیستم های مدیریت محتوای فروشگاهی

امروزه با توجه به افزایش خرید و فروش های اینترنتی و فروش اجناس از طریق اینترنت در سراسر دنیا استفاده از سایت های فروشگاهی روبه افزایش است و این که بدانیم چه سیستم مدیریت محتوایی بهترین کمک را برای ساخت یک سایت فروشگاهی میکند از اهمیت زیادی برخوردار است

انواع سیستم های مدیریت محتوای فروشگاهی:

  1. سیستم مدیریت محتوای فروشگاهی وردپرس

برای داشتن یک سایت فروشگاهی همراه وردپرس شما علاوه بر نسخه اصلی وردپرس به افزونه فروشگاه ساز ووکامرس هم نیاز دارید . وردپرس را میتوان به جرات از محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا نام گذاری کرد که از لحاظ امنیت و سرعت و امکانات در سطح فوق العاده قوی قرار دارد. افزونه ووکامرس و خود وردپرس کاملا رایگان بوده و شما با استفاده از این دو میتوانید یک سایت فروشگاهی فوق االعاده قوی داشته باشید.

  1. سیستم مدیریت محتوای فروشگاهی مجنتو :

این سیستم فروشگاهی آنلاین از جمله سیستم های متن باز است که امکان مدیریت محتوای فروشگاه ایجاد سبد خرید… را فراهم میکند. امروزه برند های معروف دنیا مثل سامسونگ و نوکیا و آدیداس… از این CMS برای ساخت فروشگاه استفاده میکنند.

  1. سیستم مدیریت محتوای فروشگاهی جوملا

برای استفاده از این سیستم میدیرت محتوا به صورت فروشگاهی باید فروشگاه ساز ویرچومارت را نصب کنید. خود مدیریت محتوای جوملا امکانات زیادی دارد که میتوان با نصب افزونه های مختلفی آن را ارتقا داد.

  1. فروشگاه ساز OPENCART:

این سیستم فروشگاه ساز از سئو قوی بهره میبرد که همین امر باعث شده فروشگاه های زیادی از این سیستم برای ساخت فروشگاه خودشان استفاده کنند. این سیستم از ابتدا تنها برای کاربرد فروشگاهی ساخته و پیاده سازی شده است

با طراحی سایت اسپیناس همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفده =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…