چرا موتورهای جستجو بدون سئو نمی توانند سایت مرا شناسایی کنند؟

موتورهای جستجو هوشمندند، اما هنوز هم سئو در طراحی سایت به کمک نیاز دارند. موتورهای جستجوی مشهور همواره در تلاشند تا تکنولوژی وب گردی خود را بهبود بخشیده و نتایج بهتری را به کاربران بازگردانند. با این حال، درباره اینکه موتورهای جستجو چگونه می توانند کار کنند، محدودیت هایی نیز وجود دارد. در حالی که سئوی مناسب می تواند هزاران بازدید کننده را به سمت شما سوق داده و موجب افزایش توجه به  طراحی سایت شما شود، سئوی نامناسب می تواند سایت شما را در اعماق نتایج جستجو دفن کرده و آن را از دیدگان مخفی سازد.

سئو علاوه بر اینکه محتوا را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهد، همچنین می تواند رتبه بندی را افزایش دهد به طوری که محتوای مورد نظر جستجوگران به آسانی در دسترس آنها قرار گیرد. رقابت در اینترنت به طور فزاینده ای در حال شدیدتر شدن است و آن دسته از شرکت ها که مجهز به سئو می شوند، از دید بازدیدکنندگان و مشتریان دارای برتری هستند.

آیا من می توانم سئو را برای خودم انجام دهم؟

دنیای سئو پیچیده است، اما اکثر مردم به راحتی می توانند در طراحی سایت اصول اولیه آن را درک کنند. حتی مقدار کمی از دانش می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آموزش های رایگان زیادی درباره سئو بر روی وب به طور گسترده در دسترس است، از جمله همین راهنمایی که مطالعه می کنید. با داشتن چنین راهنماهایی و نیز کمی تمرین شما به خوبی می توانید راه خود را در تبدیل شدن به یک استاد طی کنید.

بسته به وقتی که اختصاص می دهید، تمایلتان برای یادگیری، و پیچیدگی وب سایت شما، ممکن است تصمیم بگیرید که برای سر و سامان دادن به کارها به یک متخصص نیاز دارید. شرکت هایی که روش سئو را در پیش می گیرند، می توانند متفاوت باشند؛ برخی از آنها با تمرکز بسیار تخصصی و بقیه با رویکرد گسترده تر و کلی تر.

در هر صورت، خیلی خوب است که شرکت بخواهد مفاهیم اصلی آن رادرک کند.

چه مقدار از این مقاله را باید بخوانم؟

اگر در مورد بهبود ترافیک جستجو جدی هستند و با سئو آشنا نیستید، توصیه می کنیم این راهنما را از ابتدا تا انتها بخوانید. ما سعی کرده ایم تا آنجا که ممکن است آن را مختصر و مفید و آسان ارائه دهیم. برای کسانی که یک نسخه PDF قابل چاپ را ترجیح می دهند، یک نسخه وجود دارد و نیز ده ها منبع دارای لینک به دیگر سایت ها و صفحاتی که شایسته توجه هستند.

برای درک شیوه های موثر بهینه سازی موتورهای جستجو، مطالعه همه قسمت های این راهنما مهم است.

فصل 1 چگونه موتورهای جستجو کار می کنند؟

موتور جستجو دارای دو وظیفه اصلی است: خزندگی و ساخت ایندکس، و ارائه لیستی رتبه بندی شده از سایت هایی که مرتبط ترین محتوا را دارند به کاربران جستجو.

  1. خزندگی و ایندکس سازی

شبکه جهانی وب را به عنوان شبکه ای از ایستگاه ها در سیستم متروی یک شهر بزرگ تصور کنید.

هر ایستگاه یک سند منحصر به فرد(معمولا یک صفحه وب، گاهی نیز فایل های PDF، JPG، و دیگر فایل ها) است. موتورهای جستجو نیاز دارند تا کل شهر را “بخزند” و تمام ایستگاه های موجود در طول راه را پیدا کنند، بنابراین باید از بهترین مسیر در دسترس- لینک ها استفاده کنند.

  1. خزندگی و ایندکس سازی
  2. خزندگی و ایندکس سازی از میلیاردها سند، صفحه، فایل، خبر، فیلم، و رسانه موجود در شبکه جهانی وب.
  3. ارائه پاسخ
  4. ارائه پاسخ به پرسش های کاربر، اغلب از طریق لیست هایی از صفحات مرتبط که آنها را بازیابی کرده و بر اساس میزان ارتباط با پرسش رتبه بندی کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…