دامنه در طراحی سایت

در مقاله امروز می خواهیم در مورد دامنه در طراحی سایت توضیح دهیم و چه دامنه هایی برای طراحی سایت موفق لازم است. دامنه باید بسیار ساده و کوتاه باشد.

در هنگام انتخاب دامنه باید به کاربران توجه کنید که هم خواندن و هم نوشتن آن برای کاربران سهل و آسان باشد. زمانی که شما آدرس کوتاه و راحت را برای وب سایت خود انتخاب می کنید. کاربران به راحتی می توانند نام دامنه را به یاد بسپارند. پس یکی از مزیت های مهم دامنه کوتاه این است. همچنین نام دامنه می تواند درصد کلیک خوردن یا همان CTR را در موتورهای جستجوگر بالا ببرد.

دامنه در طراحی سایت

نمایش نام دامنه در گوگل

در موتور جستجوی گوگل ، سه بخش وجود دارد هنگامی که شما جستجو می کنید به نمایش می گذارد.

  • بخش اول عنوان وب سایت است که لینک وب سایت شما قرار دارد .
  • بخش دوم اسم دامنه می باشد.
  • بخش سوم توضیحاتی درباره وب سایت شما قرار دارد.

پس در نظر داشته باشید که نام دامنه و توضیحات متا در موتورهای جستجوگر مناسب انتخاب کنید. این امر باعث افزایش ترافیک وب شما خواهد بود و بازدید کننده های بیشتری از سایت دیدن خواهند کرد.

انتخاب نام دامنه

در انتخاب نام دامنه بسیار دقت کنید که از واژگان قابل مهم و با معنا استفاده کنید و همچنین ارتباط معنایی با محتوای وب سایت داشته باشد. در طراحی وب سایت اسم دامنه یکی از کلیدترین مراحل است.

توصیه می کنیم که در صورتی که از کلمات پارسی برای نام دامنه انتخاب می کنید. فینگلیش این کلمات را به درستی انتخب کنید تا کاربران به راحتی بتوانند آن را تایپ کنند.

مواردی که باید برای انتخاب نام دامنه به یاد داشته باشید:

حروف دامنه بین شش تا دوازده کاراکتر باشد

از طولانی کردن حروف دامنه با اعداد خودداری کنید

کلمه کلیدی خود در نام دامنه قرار دهید

نام دامنه هایی که زیاد هستند را انتخاب نکنید.

تلفظ نام دامنه برای کاربران راحت باشد.

دامنه در طراحی سایت

در گام های اول طراحی وب سایت انتخاب نام دامنه است که در خور برند و بیزنس شما باشد. در کنار این هم انتخاب نام دامنه باید با هوشمندی انتخاب شود تا در یاد کاربران باشد. از به کار گیری نام یا اختصار برای دامنه که مناسب نیست بپرهیزید.

ما در طراحی سایت اسپیناس وب به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین نام برای وب سایت خود انتخاب کنید که نام دامنه هم در موتورهای جستجو سئو خوبی داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…