تکنیک های مهم در طراحی سایت

در این مقاله می خواهیم در مورد تکنیک های مهم در طراحی سایت صحبت کنیم و چه تکنیک هایی باید در طراحی سایت استفاده کنید تا طراحی سایت شما طبق اصول و استاندارد های جهانی باشد. همچنین از تکنولوژی های روز دنیا هم برای طراحی آن استفاده گردد. این تکنیک ها توسط طراح با توجه به فضای اینترنت و همگام با متد روز دنیا باشد.

در ادامه می خواهیم تکنیک های مهم در طراحی سایت را به شما معرفی کنیم:

طراحی ریسپانسیو

به طور کلی تمامی طراحی وب سایت ها رو به واکنشگرا سوق پیدا کرده اند. شما کمتر وب سایتی را مشاهده خواهید کرد که ریسپانسیو باشد. هدف از واکنشگرا این است که کاربران به راحتی بتوانند در هر دستگاهی از سایت شما استفاده کنند . بدون اینکه کاربر برای مشاهده وب سایت مشکلی داشته باشد.

در واقع طراحی وب سایت ریسپانسیو سبب می گردد که بهم ریختگی وب سایت شما در دستگاه های مختلف نداشته باشد. طراحی سایت ریسپانسیو کاربر را جذب می کند چون در دستگاه های مختلف دارای یک چیدمان است. حتی نمایشگرهای بزرگ هم می توانند به صورت صحیح و درست وب سایت شما را به کاربر نشان دهند.

پشتیبانی از رتینا

امروزه تکنولوژی در حال پیشرفت است و به جرات می توانیم بگوییم ساعت به ساعت تکنولوژی های روز دنیا در حال تغییر است. رتینا هم یکی از این تکنولوژی های روز دنیا است و افرادی از نمایشگرهای دارای رتینا هستند رو به افزایش است. اولین بار تکنولوژی رتینا را Apple برای آیفون های سری 4 استفاده کرد.

تکنولوژی رتینا بدین صورت است که تراکم پیکسلی در نمایشگر به حدی بالاست که پیکسل ها ، چشم انسان نمی تواند مشاهده کند در واقع نمی تواند صفحه نمایش و پیکسل ها را از هم جدا ببیند.

طراحی سایت باید بدین گونه باشد که از رتینا پشتیبانی کند. در نمایشگرهای دارای رتینا به خوبی نشان داده شود.

تصاویر بزرگ و با کیفیت در پس زمینه

در وب سایت خود سعی کنید از عکس های بزرگ و با کیفیت استفاده کنید. استفاده از عکس های با کیفیت و بزرگ ، کاربران بیشتر جذب می کند و همچنین از نظر بصری هم چشم نواز خواهد بود. علاوه بر این ها بر کیفیت وب سایت شما هم بی تاثیر نخواهد بود.

این تکنیک از مهم ترین تکنیک ها در طراحی سایت است. اگر این تکنیک را به خوبی و اصولی در وب سایت شما رعایت شود. به وضوح تفاوت وب سایت شما با دیگران را خواهید پی برد. پس به این تکنیک را به یاد داشته باشید.

صفحه Landing

برای وب سایت هایی که فروشگاه اینترنتی هستند . صفحه فرود می تواند بر فروش وب سایت تاثیر خوبی داشته باشد. طراحی صفحه فرود یا لندینگ بسیار مهم است . باید طراحی جذاب و خاص داشته باشد. در نگاه اول بتواند مخاطب را جذب کند. با طراحی این صفحه به راحتی می توانید با رقبای خود به رقابت بپردازید.

هر یک از تکنیک های ذکر شده در بالا می تواند نقطه قوت در طراحی سایت شما باشد. با به کارگیری این تکنیک ها می توانید طراحی سایت مدرن و همگام با تکنولوژی داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یک =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…