آیا هاست بر روی سئو تاثیر دارد؟

این که آیا نوع هاست و مکان قرار گیری و امکانات یک هاست بر روی سئو تاثیر دارد یا نه؟ یکی از مباحثی است که بین افرادی میخواهند سئو سایتشان بالا برود وجود دارد چون ممکن است افراد تمام چیزهایی که برای سئو خوب بعد از طراحی سایت لازم باشد را رعایت کرده باشند ولی به سئو دلخواه خودشان نرسیده اند. اینجور مواقع از خود میپرسند نکند مشکل از هاست من باشد؟

در این مقاله سعی داریم که تاثیر هایی که هاست بر روی سئو سایت شما میگذارد را با هم بررسی کنیم.

یکی ا زعواملی که معمولا در بیشتر جاها به آن اشاره میشود بحث سرعت سایت است. چون سرعت سایت یکی از عوامل تاثیر گذار در سئو است پس هاست شما بر ذوی رتبه شما تاثیر گذار است.

پارامتر هایی که هاست بر روی سئو تاثیر گذار است شامل موارد زیر است:

  1. مکان سرور: اگر مکان سرور شما به مکان مخاطبین شما نزدیک باشد بر روی سئو شما تاثیر گذار است
  2. سرعت سرور : هرچقدر که سرور هاست شما قوی تر و با سرعت بیشتر باشد سئو شما بالاتر میرود
  3. آپ تایم بودن سرور شما : اگر شما دارای یک سرور قطعی باشید دچار مشکل در سئو سایتتان میشوید.
  4. امنیت : اگر سایت شما از امنیت کافی برخوردار نباشد گوگل بعد از گذشت زمان سایت شما را پنالتی میکند و رتبه شما کاهش خواهد یافت

پارامترهایی که در بالا بیان شد پارامترهای اصلی هاست هستند که هاست بر روی سئو تاثیر میگذارد.

آپتایم و یا همان پایداری سرور به چه معناست؟

آپتایم به مقدار زمانی گفته میشود که سایت در دسترس است و یا به عبارتی دیگر سایت بالا است.که این میزان آپتایمی را به صورت درصدی و ماه به ماه اندازه گیری میکنند به عنوان مثال شما فرض کنید که آپتایم شما ۹۹درصد باشد این به این معنی است که سرور شما در ۳۰ روزی که گذشته است ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه در دسترس نبوده است.

اگر این درصد کمتر از ۹۹ درصد باشد قابل قبول نیست. علت این موضوع این است:

وقتی سایت شما طی مدت در دسترس نباشد در گذر زمان صفحات سایت شما به عنوان خطا 404 شناخته میشود و روز به روز در گوگل رتبه پایین تری میگیرید تا در آخر از نتایج گوگل حذف شود.

باورهای اشتباهی که در مورد هاست وجود دارد:

  • موقعیت سرور :

بعضی ها بر این باورند که قرار گیری هاست در مکان های مختلف تاثیر زیادی بر روی سئو سایت میگذراد ولی این باور اشتباه است به عنوان مثال فرض میکنند اگر هاست در فرانسه باشد سایت در گوگل فرانسه رتبه میگیرد در حالی که این طور نیست. مکان قرار گیری هاست در یک موارد محدودی در رتبه گوگل تاثیر دارد که به آن local seo میگویند.

  • سرعت ایندکس شدن سایت :

بعضی بر این باورند که گوگل سایت هایی که سرور خارجی دارند را بیشتر سر میزند و بهتر ایندکس میکند و این باور هم غلط است و سرعت ایندکس صفحات ربطی به مکان سرور ندارد. و علت این تصور این است که گوگل در ایران سرسور نداره به همین علت نمیتونه ایندکس سریع داشته باشه در ایران ولی بیشتر کشور های دنیا سرور گوگل را ندارند و اکثر سرور های گوگل در آمریکا و هند قرار داده شده است

علاوه بر موارد بالا سعی کنید تنظیمات اولیه هاست مربوط به سو. را انجام دهید مثل تنظیمات gzip و … که دیگر خیالتان از همه لحاظ برای هاستتان راحت باشد.

با طراحی سایت اسپیناس همراه باشید تا از مقالات روز طراحی سایت آگاه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نه =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…