طراحی سایت و موتور جستجوگر ها

زمانی که طراحی سایت انجام می شود لینک ها به ربات های خودکار موتورهای جستجو به نام “خزنده” یا “عنکبوت” اجازه می دهند تا به میلیاردها سند پیوسته به هم در وب دسترسی پیدا کنند.

هنگامی که موتورها این طراحی سایت صفحات را پیدا می کنند، کد آنها را کشف کرده و قطعات منتخب را در پایگاه داده های عظیم ذخیره می کنند تا بعدا وقتی در هنگام پاسخ به یک جستجو مورد نیاز بودند، در اختیار قرار گیرند. برای انجام وظیفه خطیر نگهداری میلیاردها صفحه که می تواند در کسری از ثانیه قابل دسترسی باشد، شرکت های صاحب موتور جستجو در سراسر جهان مراکز داده ساخته اند.

در این مراکز ذخیره سازی عظیم هزاران ماشین وجود دارد که حجم وسیعی از اطلاعات را به سرعت پردازش می کنند.

وقتی یک نفر جستجویی را در یکی از موتورهای بزرگ جستجو انجام می دهد، آنها نتایج را بلافاصله نمایش می دهند؛ حتی یک تاخیر یک یا دو ثانیه ای می تواند موجب نارضایتی شود، بنابراین این موتورها سخت کار می کنند تا پاسخ ها را هر چه سریعتر فراهم کنند.

  1. ارائه پاسخ

موتورهای جستجو ماشین های پاسخ دهنده هستند. هنگامی که شخصی جستجوی آنلاین انجام می دهد، موتور جستجو مجموعه میلیاردها سند را زیر و رو می کند و دو کار انجام می دهد: اول، فقط آن دسته از نتایج را که به این پرس و جو مربوط هستند باز می گردد؛ دوم، آن نتایج را با توجه به محبوبیت وب سایت حاوی اطلاعات رتبه بندی می کند. هم مرتبط بودن و هم محبوبیت در فرایند سئو تاثیرگذار است.

چگونه موتورهای جستجو مرتبط بودن و محبوبیت را تعیین می کنند؟

از نظر موتور جستجو، مرتبط بودن معنایی بیش از پیدا کردن صفحه ای حاوی کلمات مناسب و مرتبط دارد.

در روزهای اولیه پیدایش وب، موتورهای جستجو خیلی فراتر از این مرحله ساده نمی رفتند، و نتایج جستجو دارای مقادیر محدودی بودند. در طول سالیان، مهندسان هوشمند روش های بهتری برای مطابقت نتایج با پرسش های جستجوگران ابداع کرده اند. امروزه، صدها عامل بر میزان مرتبط بودن تاثیرگذارند ، و ما درباره مهمترین آنها در این راهنما بحث خواهیم کرد.

موتورهای جستجو معمولا فرض می کنند که هر چه سایت، صفحه، و یا سند محبوب تر باشد، اطلاعات موجود در آن باید با ارزش تر باشد. این فرض از نظر رضایت کاربران از نتایج جستجو نسبتا موفق بوده است.

محبوبیت و مرتبط بودن به صورت دستی قابل تعیین نیست. در عوض، این موتورها از معادلات ریاضی (الگوریتم) برای تشخیص سره از ناسره بهره می گیرند(ارتباط)، و سپس سره را به ترتیب کیفیت(محبوبیت) رتبه بندی می کنند.

این الگوریتم ها اغلب شامل صدها متغیر است. و در حوزه بازاریابی جستجو به آنها “عامل رتبه بندی” گفته می شود. Moz به طور خاص در مورد این موضوع منبعی فراهم کرده است: عوامل رتبه بندی موتور جستجو.

شما می توانید حدس بزنید که از نگاه موتورهای جستجو ایالت اوهایو مرتبط ترین و محبوب ترین صفحه برای پرسش “دانشگاه ها” است در حالی است که صفحه هاروارد ارتباط/محبوبیت کمتری دارد!

چگونه می توانم در این زمینه تا حدی موفق باشم؟

یا، “چگونه بازاریاب های جستجو به پیش می روند”

الگوریتم های پیچیده موتورهای جستجو ممکن است غیر قابل نفوذ به نظر برسند. در واقع، موتورها خودشان بینش کمی در مورد نحوه دستیابی به نتایج بهتر و یا جلب ترافیک بیشتر دارند. آنچه که انجام می دهند تا ما به بهینه سازی و بهترین شیوه ها دست پیدا کنیم در زیر شرح داده شده است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + یک =

بررسی کنید

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی عکاسی یکی از کسب و کارهایی که به صورت بصری است. طراحی سایت عکاسی بهترین ش…